کرکره برقی رول ‌‌گیتر (رول ‌‌گریل) 

()
دربهای پارکینگی کرکره‌‌ای از متنوع‌‌ترین و پرکاربردترین محصولات بازار در حوزه‌‌ی دربهای اتوماتیک هستند. انتخاب از میان این دربها، با شباهتها و تفاوتهای جزئی فنی کاری ساده نیست. اگر نیاز به درب کرکره‌‌ای دارید با مطالعه و بررسی مشخصات کرکره برقی رول‌‌ گیتر در این مقاله، از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید.

 

کرکره برقی رول ‌‌گیتر چیست؟

کرکره برقی رول‌‌ گیتر، نوعی از کرکره‌‌های برقی است که به دلیل استحکام بالا با نام درب رول‌‌ گیتر نیز شناخته می‌‌شود. کاربری این کرکره به عنوان درب اصلی اثر بسیاری در کاهش هزینه‌‌ها دارد. به گونه‌‌ای که این کرکره‌‌ها را به عنوان بخش جدایی‌‌ناپذیر پارکینگها و فروشگاه‌‌های امروزی می‌‌شناسیم. طراحی بسیار زیبا و متناسب نمای ساختمان، آن را به یکی از پرکاربردترین گزینه‌‌ها برای معماران تبدیل کرده است. این کرکره با سیستم رول‌‌آپ یا غلتکی به صورت عمودی باز و بسته می‌‌شود و فضایی از کف پارکینگ یا پیاده رو را اشغال نمی‌‌کند. بسیار مناسب پارکینگهایی است که می‌‌خواهند حداکثر استفاده را از فضای کف داشته باشند.
نخستین ویژگی ظاهری کرکره برقی رول‌‌ گیتر، مشابه بودن نمای داخلی و خارجی آن است. فضای خالی بین مفتولها و تیغه‌‌ها امکان دید کامل و واضحی را به سمت داخل و خارج ایجاد می‌‌کند. بر این اساس این درب کرکره‌‌ها را می‌‌توان در ورودی‌‌های اصلی و یا دهانه‌‌های عبوری داخل ساختمان نیز استفاده کرد. به‌‌ ویژه در مراکز تجاری برای جداکردن طبقات و بخشهای غیرعمومی‌‌ بسیار مناسب خواهد بود. این درب کرکره برای ابعاد و اندازه‌‌های گوناگون دهانه‌‌ها قابل اجراست، اما برای دهانه‌‌های عریض، راه حل فوق‌‌العاده‌‌ای است. نصب سایر انواع کرکره‌‌ها برای دهانه‌‌های عریض با مشکلاتی روبروست که در این نوع از کرکره برطرف گردیده است.

کرکره‌‌ برقی رول‌‌ گیتر را از مواد مختلفی می‌‌توان ساخت. این کرکره‌‌ها در انواع فولادی، آهنی، آلومینیومی ‌‌و یا استنلس استیل به صورت سفارشی ساخته می‌‌شوند. تمام انواع آن از استحکام بالایی برخوردارند، اما هر یک سطح متفاوتی از امنیت و استحکام را برای شما فراهم می‌‌نمایند. آلومینیوم اکسترود شده که برای ساخت برخی از کرکره‌‌های رول ‌‌گیتر استفاده می‌‌شود، ضد خش بوده و مقاومت بسیاری در برابر خوردگی، رسوب و نوسانات دمایی دارد. تیغه‌‌ها در رنگهای متفاوت قابل سفارش هستند و به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی، تا سالها می‌‌توانند زیبایی ظاهری خود را حفظ نمایند.

 
 

ویژگی‌‌های کرکره برقی رول‌‌ گیتر

این روزها کرکره برقی رول ‌‌گیتر را همه جا می‌‌توان دید. مجموع ویژگی‌‌های منحصر به فرد این کرکره، کاربرد آن را در محیطهای مختلف افزایش داده است. این کرکره‌‌ها با توجه به میزان خدماتی که ارائه می‌‌دهند قیمت مناسبی دارند. می‌‌توانید آنها را در هر فضایی که علاوه بر محافظت، امکان دید به داخل نیز مورد نیاز است نصب کنید. مانند بانکها، فروشگاه‌‌ها، پارکینگهای عمومی و… . مشابه بودن نمای هر دو طرف کرکره، بر زیبایی طراحی آن افزوده و امکان کاربرد آن را جهت محافظت از ویترین‌‌ها و ورودی‌‌های لوکس ایجاد کرده است. به دلیل وزن اندک و استحکام بالا، بسیار مناسب نصب در دهانه‌‌های عریض می‌‌باشد.
با نصب کرکره برقی رول ‌‌گیتر، امکان تهویه‌‌ی هوا را از دست نخواهید داد. بنابراین می‌‌توانید سطح وسیعی از دهانه را با این نوع کرکره بپوشانید. محافظت بالا همراه با دید کافی دو طرفه، به کاربردی‌‌تر شدن آنها منجر گردیده است. به کمک آن می‌‌توانید فضای داخل را به راحتی کنترل نمایید. به دلیل امکان تهویه و انتقال هوا، بادگیر بسیار خوبی ایجاد می‌‌شود. پس بدون نگرانی آن را در ابعاد بزرگ سفارش دهید. مطابق با استانداردهای روز اروپا ساخته شده است و حفاظت یکپارچه از محیط را به شما ارائه می‌‌دهد.

کرکره برقی رول ‌‌گیتر بسیار مناسب فضاهای بادگیر تا سرعتهای بالای باد می‌‌باشد. تیغه‌‌ها قابل استفاده در دمای بین ۳۰ درجه‌‌ی سانتیگراد زیر صفر و ۷۰ درجه‌‌ی سانتیگراد‌‌ بالای صفر هستند. حرکت کم صدا، نرم و روان، این کرکره‌‌ها را جهت پارکینگ خودرو مجتمع‌‌های مسکونی بزرگ، بسیار کاربردی نموده است. بدون نگرانی از ایجاد مزاحمت صوتی برای ساکنان، درب کرکره را به دفعات باز و بسته نمایید. انواع آلومینیومی ‌‌و فولادی این کرکره، بسیار در دسترس است. نوع فولادی قویتر و مقاومتر است و نوع آلومینویمی، در کنار استحکام زیبایی بیشتری دارد. دسته‌‌ی خلاص‌‌ کن که برای مواقع قطعی برق تعبیه شده است، نگرانی شما را از بابت سیستم برقی رفع می‌‌نماید. علاوه بر آن، این کرکره‌‌ها از سیستم پشتیبان برق نیز بهره می‌‌برند. سیستم ضد سقوط به کمک ترمزهای الکترومغناطیسی اضافه، امنیت کار با این کرکره‌‌ها را تضمین می‌‌کند. این کرکره‌‌ها را به کمک سیستم کنترل از راه دور به راحتی بکار گیرید.

 

 

 

امنیت کرکره برقی رول ‌‌گیتر تا چه اندازه‌‌ای است؟

امنیت کرکره‌‌ برقی رول ‌‌گیتر، در تیغه‌‌ها و اتوماسیون آن خلاصه می‌‌شود. از نظر امنیت تیغه‌‌ها، تیغه‌‌های این کرکره جزو اولین‌‌ها هستند. همانطور که اشاره کردیم، مهم‌‌ترین ویژگی این کرکره، استحکام آن است. تیغه‌‌های این نوع کرکره از هر نوع ماده‌‌ای که ساخته شوند کار مشترکی برای شما انجام می‌‌دهند. از انواع آلومینیوم، استنلس استیل یا فولاد، همگی مستحکم هستند. مقاومت بالایی در برابر حریق و آتش سوزی دارند. این تیغه‌‌ها ضد برش بوده و به گونه‌‌ای طراحی شده‌‌اند که ساختاری یکپارچه را ایجاد ‌‌کنند. شبکه‌‌ی مفتولی آنها درجه‌‌ی ایمنی را برای محافظت از محیط به سطح اعلاء می‌‌رساند.
مفتولهای آهنی و فولادی کرکره برقی رول ‌‌گیتر، سخت شده و آبکاری می‌‌شوند. ویژگی این مفتولها مقاومت بالا در برابر کشیدگی و ضربه است. کرکره‌‌های رول ‌‌گیتر، امن‌‌ترین نوع کرکره‌‌های اتوماتیک در برابر ضربه و فشار هستند. قرقره‌‌های آن طوری طراحی گردیده که داخل ریلهای کناری قفل شده و مانع از خروج کرکره از داخل ریل می‌‌شود. حتی با ضربه‌‌های شدید نیز خارج کردن کرکره از ریل دشوار است. در برابر خرابکاری، سرقت و تصادفات احتمالی بسیار مقاوم هستند. این کرکره‌‌ها از  پلیس امنیت تاییده گرفته‌‌اند و به راحتی می‌‌توانید آنها را برای پارکینگ یا محل کار خود انتخاب کنید. با وصل کردن آن به سایر سیستم‌‌های امنیتی ساختمان، به راحتی ساختمان خود را از راه دور محافظت می‌‌نمایید.
 

نحوه­‌ی انتخاب کرکره برقی رول گیتر

با نصب کرکره برقی رول ‌‌گیتر از چه مزایایی بهره‌‌مند می‌‌شوید؟

 • تهویه‌‌ی کامل هوا
 •  انتقال نور و روشنایی
 • مناسب برای ابعاد بزرگ
 • نصب آسان و نگهداری کم هزینه
 • مقاوم در برابر اشعه‌‌ی ماوراء بنفش
 • استفاده از فلزات مستحکم برای ساخت بدنه‌‌ی کرکره
 • مقاوم در برابر سرقت، خرابکاری، ضربه، تصادف و توفان
 • قابل استفاده به صورت دستی، برقی و کنترل از راه دور
 • عملکرد ساده، باز و بسته شدن تنها با یک دکمه
 • بهترین درب اتوماتیک برای دهانه‌­های عریض
 • ترکیب زیبایی و امنیت در کنار یکدیگر
 • ضد خش، ضد ضربه، ضد رطوبت
 • قیمت مناسب با توجه به کاربری
 • مناسب برای تردد نامحدود
 • مناسب مناطق بادگیر
 • ویترین ۲۴ ساعته
 • ایمنی یکپارچه
 

موتور مناسب کرکره برقی رول‌‌ گیتر کدام است؟

همانطور که می‌‌دانید موتورهای مختلفی برای کرکره برقی رول ‌‌گیتر قابل تعبیه هستند. این موتورها با توجه به کارکرد و ابعاد کرکره‌‌ها نصب می‌‌شوند. به طور کلی موتورهای کرکره برقی دو دسته هستند. موتور ساید و موتور تیوبلار. موتورهای تیوبلار نسبت به موتور ساید قدرت کمتری دارد. بنابراین هنگام سفارش کرکره‌‌های رول ‌‌گیتر به این موضوع توجه کنید. در صورتی که دفعات باز و بسته شدن در طی روز اندک باشد نیازی به موتور ساید نخواهید داشت، اما برای ورودی‌‌های پر تردد و یا برای اندازه‌‌ی کرکره‌‌های عریض، بکارگیری موتور ساید الزامیست.  
انواع بسیاری از کرکره برقی را می‌‌توانید در بازار بیابید. با تیغه‌‌ها و سیستم بازشو متفاوت که هر یک برای رفع نیازی خاص طراحی و ساخته شده‌‌اند. تشخیص نیاز شما برای ورودی ساختمانتان از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است. بنابراین پیش از انتخاب کرکره‌‌ برقی مورد نظر خود با کارشناسان خبره‌‌ی «گروه صنعتی آکام» مشورت نمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x