چرا کاربرد کرکره‌های برقی در حال افزایش است؟ 

()

از گذشته تا امروز

کرکره‌ها از گذشته تا کنون تغییرات بسیاری به خود دیده‌اند. اگر مزیتهایی که به کرکره‌ها اضافه شده‌اند را در نظر نگیریم، در مجموع هدف از نصب آنها تغییر زیادی نکرده است. اما در راستای این هدف، پیشرفت‌های صنایع متالوژی، الکترونیک و پتروشیمی، ویژگی‌های منحصر به فردی را برای کرکره‌های برقی امروزی به ارمغان آورده‌اند. در معماری، نصب کرکره روی ساختمان‌ها دلایل گوناگونی دارد. کرکره‌ها از صورتهای ساده‌ی قدیمی خود تا مدلهای پیشرفته و اتوماتیک امروزی، همواره برای محافظت شرایط داخلی محیط از گزند آنچه که در فضای بیرون رخ می‌دهد نصب می‌شده‌اند. محافظت از نور زیاد، سرما، گرما، باد، باران و حتی سرقت.

 

 

چرا کرکره‌ی برقی؟

کرکره‌های برقی در ساختمان‌‌‌های مختلفی استفاده می‌‌‌شوند و روز به روز بر کاربری آنها افزوده می‌‌‌گردد. این کرکره‌‌‌ها را در هر جایی می‌‌‌توان دید. پشت پنجره‌‌‌های ساختمان‌‌‌های شخصی و ویلاها، درب پارکینگها و ورودی ساختمان‌‌‌ها، مغازه‌‌‌ها و فروشگاه‌‌‌های کوچک و بزرگ. قوانین ساختمانی نیز، برخی از مالکان را به رعایت الزاماتی جهت نصب انواعی از دربهای ورودی و امنیتی ساختمان به صورت کرکره‌‌‌ای، ملزم نموده است. دربهای پارکینگی سنگین و قدیمی نیز می‌‌‌توانند جای خود را به کرکره‌‌‌های برقی ایمن بدهند تا در عین حال که سهولت بیشتری برای استفاده دارند، ظاهر ساختمان را بسیار زیبا نموده و از ایمنی بیشتری نیز برخوردار شوند.

کاربرد کرکره ها

عمدتا از کرکره برای قابلیت تنظیم میزان باز و بسته بودن درب و پنجره‌‌‌ها  استفاده می‌‌‌شد. پنجره‌‌‌هایی که به کمک آنها می‌‌‌توانستند نور و جریان هوای ورودی به فضا را کنترل نمایند. بیشتر کرکره‌‌‌های قدیمی از انواع چوبهای سبک تهیه می‌‌‌شدند. به تدریج با توسعه و پیشرفت صنایع، استفاده از کرکره‌‌‌های فلزی برای افزایش امنیت ورودی ساختمانها فراگیر شد. اکنون شاهد توسعه‌‌‌ی گسترده‌‌‌ی این گروه از تولیدات هستیم، به گونه‌‌‌ای که کرکره‌‌‌های برقی اتوماتیک ضد سرقت امروزی، از آخرین دستاوردهای این بخش از صنعت دربهای ورودی ساختمان‌‌‌ها شده‌‌‌اند. تکنولوژی و زیبایی در کنار هم تجربه‌‌‌ای منحصر به فرد را برایتان ایجاد خواهد کرد.

 

 

تیغه‌‌‌ها:

 اهمیت تیغه‌‌‌ها

کرکره‌‌‌های برقی، از دو بخش موتور و تیغه‌‌‌های کرکره، تشکیل شده‌‌‌اند. برای خرید کرکره، در ابتدا می‌‌‌بایست به نوع تیغه توجه کنید. به این معنی که تفاوت کیفیت و کارایی کرکره‌‌‌های برقی را با توجه به نوع تیغه‌‌‌های آن می‌‌‌سنجند و موتور کرکره‌‌‌های برقی بر اساس تیغه‌‌‌های انتخابی نصب می‌‌‌شود. مهندسان «گروه صنعتی آکام» برای کمک به انتخاب صحیح‌‌‌تر محصول موردنیازتان، با مناسب‌‌‌ترین قیمت و کیفیت در خدمت شما هستند. بنابراین ابتدا لازم است تشخیص دهیم شما از کرکره‌‌‌ی برقی که می‌‌‌خواهید نصب کنید چه انتظاری دارید، تا بتوانیم شما را در مورد تیغه‌‌‌های مناسب آن راهنمایی نماییم.

تفاوت تیغه‌‌‌ها در چیست؟

تیغه‌‌‌ها بر اساس جنس، ضخامت و تعداد جداره‌‌‌ی آنها تقسیم بندی و برای مصارف مختلف تولید می‌‌‌گردند. علاوه بر آن یک تیغه می‌‌‌تواند بین جداره‌‌‌های خود پل داشته باشد که این خود مقاومت و استحکام تیغه را بالاتر می‌‌‌برد. معمولا جنس تیغه‌‌‌ها از آلومینیوم، فولاد، فولاد منیزیوم و پلی کربنات است که هر یک ویژگی‌‌‌‌‌‌های خود را دارند. تمام تیغه‌‌‌های فلزی مانع از عبور نور می‌‌‌شوند اما تیغه‌‌‌های پلی کربنات شفاف علاوه بر ویژگی‌‌‌های یک کرکره‌‌‌ی برقی، نور و امکان رویت محیط را نیز فراهم می‌‌‌آورند. در بازار کرکره‌‌‌های برقی، کرکره‌‌‌هایی با تیغه‌‌‌های آلومینیومی و پلی‌‌‌کربنات شفاف بیشترین تقاضا را دارند.

 

کدام تیغه‌‌‌ها برای من مناسبتر هستند؟

تیغه‌‌‌های کرکره‌‌‌ی برقی برای اینکه کیفیت مناسبی داشته باشند می‌‌‌بایست از انواعی انتخاب گردند که دست کم ۸ کیلوگرم در متر مربع و یا ۱۰ کیلوگرم در متر مربع وزن داشته باشند. تیغه‌‌‌ها می‌‌‌بایست به صورت سه جداره و فوم‌‌‌دار تولید شوند. این ویژگی‌‌‌ها مقاومت بسیار بالایی برای کرکره برقی ایجاد می‌‌‌کند. یک کرکره‌‌‌ی برقی مناسب، می‌‌‌بایست در مقابل وزش باد، سرما و گرما مقاوم باشد و به صورت عایق عمل نماید. در صورتی که بخواهید ویژگی ضد سرقت بودن را نیز به لیست ویژگی‌‌‌های کرکره‌‌‌ی برقی بیافزایید، قطعا کرکره‌‌‌های برقی «گروه صنعتی آکام» بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

در مورد تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات شفاف بیشتر بدانیم.

 مقاومت تیغه‌‌‌ی پلی‌‌‌کربنات شفاف

پلی‌‌‌کربنات از مقاوم‌‌‌ترین پلیمرهای دنیاست. مقاومت (استحکام کششی) پلی‌‌‌کربنات دو برابر آلومینیوم بوده و گاهی از فولاد نیز مقاوم‌‌‌تر است. در اصطلاح به آن فولاد پلاستیکی نیز می‌‌‌گویند. علاوه بر این، مقاومت شیمیایی این تیغه‌‌‌ها بسیار مناسب است. به‌‌‌گونه‌‌‌ای که معمولا از محلولهای اسیدی، روغنها و الکلها، اثر فرسایشی نمی‌‌‌پذیرند و انواع مواد پاک کننده و شوینده روی آنها اثر نامناسب نخواهد گذاشت.  تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات، ضد ضربه بوده و در برابر برخورد اجسام مقاوم می‌‌‌باشند. این تیغه‌‌‌ها ضد اشتعال و خود خاموش هستند. ویژگی خود خاموشی این تیغه‌‌‌ها منجر به حفاظت از ساختمان در برابر آتش سوزی شده و مانع گسترش شعله‌‌‌های آتش می‌‌‌شوند. تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات شفاف «گروه صنعتی آکام» به وسیله‌‌‌ی لوله‌‌‌های آلومینیومی یا استیل به یکدیگر وصل می‌‌‌گردند. اما برای مواردی که امنیت محیط بسیار اهمیت دارد لوله‌‌‌های استیل نگیر توصیه می‌‌‌گردد.

آسودگی در استفاده از تیغه‌‌‌ها

این تیغه‌‌‌های شفاف، به دلیل ضد UV بودن، مانع از آسیب رسیدن به اجناس پشت ویترین فروشگاه شما و یا لوازم داخل خانه می‌‌‌شوند. علاوه بر آن در گرمای شدید، بخش زیادی از نور خورشید را بازگردانده و عایق مناسبی برای حفظ خنکی محیط هستند. برای تمیز کردن تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات، دغدغه‌‌‌ی زیادی نخواهید داشت. این تیغه‌‌‌ها آنتی استاتیک بوده و معمولا گرد و غبار و دوده را به خود جذب نمی‌‌‌کنند و حتی بارش باران نیز آنها را تمیز می‌‌‌کند. با در نظر گرفتن سیستم برق پشتیبان برای زمان قطعی برق، نگران باز و بسته نمودن کرکره نباشید.

نور و امنیت

این کرکره‌‌‌ها گزینه‌‌‌ای عالی جهت نصب در بالکن هستند. به راحتی با پوشاندن بالکن در روزهای سرد زمستانی، در عین لذت بخشیدن برای استفاده از نور آفتاب، مانع از ورود باد و باران به بالکن خواهند شد.  

این تیغه‌‌‌ها رنگهای متنوع و مقاومی دارند. رنگهای ارائه شده توسط «گروه صنعتی آکام» از تنوع بسیاری برخوردار است. گزینه‌‌‌های شما برای رنگهای مسی، برنزی، دودی، آبی، شیری و… بوده که علاوه بر آن می‌‌‌توانید از قابلیت چاپ بر روی آنها بهره ببرید. تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات شفاف را می‌‌‌توان در ترکیب با تیغه‌‌‌های غیرشفاف به کار برد و کرکره را متناسب نیاز شما طراحی نمود.

 

چه نوع موتوری برای کرکره‌‌‌ی برقی مناسب است؟

تفاوت موتورهای کرکره‌‌‌های برقی

در صورتی که در مورد تیغه‌‌‌های مناسب برای کرکره‌‌‌ی مورد نیازتان به نتیجه رسیده باشید، مهندسان ما نوع موتور متناسب با آن را به شما پیشنهاد خواهند داد. بهترین موتورهایی که برای سیستم کرکره‌‌‌های برقی در دسترس است و به شما پیشنهاد می‌‌‌شود، دو نوع موتور تیوبلار و ساید است. هر یک از این موتورها برای نوع خاصی از کرکره مناسبند. در حقیقت با توجه به تفاوت قدرت هر یک از این موتورها برای تحمل وزن کرکره و دفعات مورد نیاز باز و بسته نمودن کرکره، موتور مناسب انتخاب می‌‌‌شود. وزن کرکره‌‌‌ها علاوه بر مساحت کرکره به جنس انتخابی برای تیغه‌‌‌های آن نیز بستگی دارد.

موتور تیوبلار:

برای کرکره برقی‌‌‌هایی با مساحت و وزن کمتر موتور تیوبلار توصیه می‌‌‌شود. معمولا موتور تیوبلار محبوب  مشتریان است. اما این موتور را برای دهانه‌‌‌هایی با عرض کم، پنجره‌‌‌ها و یا کرکره‌‌‌هایی که نهایتا ارتفاع آنها به دو متر و چهل سانتی‌‌‌متر می‌‌‌رسد می‌‌‌توان بکار برد. موتور تیوبلار نسبت به موتور ساید فضای کمتری  اشغال می‌‌‌کند. بنابراین گزینه‌‌‌ی بسیار مناسبی برای کرکره‌‌‌های برقی پنجره‌‌‌ای است. موتورهای تیوبلار لوله‌‌‌ای شکل بوده و برای کرکره‌‌‌هایی که وزن آنها سبکتر و دفعات باز و بسته شدن کمتری در طی شبانه‌‌‌روز دارند، مناسب‌‌‌تر هستند. موتورهای تیوبلار، با نصب آسان، کارایی و امنیت بالایی که دارند، شما را در مورد سروصدای باز و بسته شدن کرکره نگران نخواهند کرد. این موتورها مناسب فضاهایی با تردد اندک هستند.

موتور ساید:

در صورتی که عرض دهانه زیاد باشد و یا ارتفاع کرکره‌‌‌ی مورد نیاز بیش از دو متر و چهل سانتی‌‌‌متر باشد، موتور ساید بهترین انتخاب خواهد بود. گرچه در این میان وزن کرکره‌‌‌ی برقی نیز اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که وزن بالا باشد، حتما می‌‌‌بایست موتور ساید نصب گردد. همانطور که گفته شد، موتورهای ساید نسبت به موتورهای تیوبلار فضای بیشتری اشغال می‌‌‌کنند. بنابراین مناسب فضاهای کوچک نیستند. از آنجا که قدرت موتور ساید از موتور تیوبلار بیشتر است، آن را برای فضاهایی که در آنها تردد بالاست و کرکره به دفعات باز و بسته می‌‌‌شود در نظر می‌‌‌گیرند. قدرت بالا و بی‌‌‌صدا بودن از دیگر مزیتهای موتورهای ساید می‌‌‌باشد.

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات شفاف به کار رفته در کرکره‌‌‌های برقی «گروه صنعتی آکام»، در مقابل دستبرد حداکثر ایمنی و امنیت را ایجاد می‌‌‌کنند. «گروه صنعتی آکام» از تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات ضد گلوله برای تولید کرکره‌‌‌های ویژه‌‌‌ی خود استفاده می‌‌‌نماید. تیغه‌‌‌های پلی‌‌‌کربنات شفاف «گروه صنعتی آکام» ضد سرقت بوده و نشان تاییده‌‌‌ی پلیس امنیت را نیز به همراه دارد. هر آنچه که از یک کرکره‌‌‌ی برقی می‌‌‌توانید انتظار داشته باشید، در تولیدات کرکره‌‌‌های برقی «گروه صنعتی آکام» خواهید یافت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x