پرونده‌ای برای معرفی کامل درب شیشه‌ای اتوماتیک 

()

همگی ما، ردپای دربهای اتوماتیک را در قصه‌های قدیمی، در داستانهای علی بابا از کودکی دنبال کرده‌ایم. اما اگر کمی جلوتر بیاییم، زمانی که اولین درب اتوماتیک در دنیا به شکلی کاربردی ساخته شد، از قرن اول میلادی در یونان باستان تا قرن بیستم که در رستورانی در آمریکا به کار گرفته شد، شاید هیچ کس فکر نمی‌کرد که روزی این دربها به بخش لاینفک زندگی شهری ما تبدیل شود و قطعا کسی از مزیتهایی که این دربها برای فضاهای ساختمانی ما ایجاد کرده‌اند تصوری نداشت.

 

این روزها در ساختمان‌های عمومی و جدید کمتر پیش می‌آید که با دربهای غیراتوماتیک روبرو نشویم. این امر، صرفا در مورد ساختمان‌های پرتردد صدق نمی‌کند. دربهای شیشه‌ای اتوماتیک، امکانهای بسیاری را برای ما به ارمغان آورده‌اند. به گونه‌ای که شما به عنوان یک مصرف کننده همیشه دلایلی را خواهید یافت تا برای انتخاب دربهای شیشه‌ای اتوماتیک مجاب شوید.

مراکز تجاری، بانکها، بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، مراکز خرید، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها، کتابفروشی‌ها و هر جایی که تعداد زیادی از افراد در رفت و آمد هستند، درب اتوماتیک تنها گزینه‌ای  است که می‌تواند کمک بزرگی به شما نماید.

دید دو طرفه‌ی این دربها، از برخورد بین عابران در حال ورود و خروج جلوگیری می‌کند و این ویژگی ایده‌آلی برای محیطهای پر رفت و آمد است. مشاهده‌ی فضای داخلی فروشگاه‌ها، رستورانها، کافی شاپ‌ها، کتابفروشی‌ها و … به عابر کمک می‌کند تصمیم خود را برای ورود و استفاده از جذابیت‌های فضای داخلی بگیرد. این دربها در فضاهایی همچون فروشگاه‌ها و رستوران‌ها می‌توانند فضای خصوصی و عمومی را به شیوه‌ای دوست داشتنی از یکدیگر جدا کنند و به اندازه‌ی کافی برای مخاطبان بیرون از محیط، جذابیت ایجاد کنند. با استفاده از این دربهای اتوماتیک شیشه‌ای، فضایی کنترل شده خواهید داشت، بدون این که منظره‌ی بیرونی و درونی ساختمان را از دست بدهید. در حقیقت این دربها بدون اینکه نمای ظاهری ساختمان را بر هم بریزند، ارتباط نزدیکی بین فضاهای درونی و بیرونی ایجاد می‌کنند.

با افزایش کاربرد دربهای شیشه‌ای اتوماتیک در معماری شهری، مزیتهای دیگری از این دربها آشکار شد. وجود چنین دربهایی در ساختمان، عبور و مرور را برای معلولان حرکتی ساده‌تر نموده است و عدم وجود دستگیره روی این دربها، به پیشگیری از انتقال بیماری‌های واگیردار بین انسان‌ها کمک کرده است.

امروزه شاهد استفاده‌ی بیشتر این نوع دربها در معماری ساختمان‌های جدید و بازسازی ساختمان‌های قدیمی هستیم. این دربها ظاهر لوکسی دارند و نصب همزمان آنها با ساخت ساختمان و یا بعد از ساخت، این دربها را به بهترین گزینه برای مکانهایی که با کمبود فضا مواجه هستند تبدیل کرده است؛ پس نه تنها می‌توانید فضا را بزرگتر جلوه دهید، بلکه به دلیل اینکه دربها به صورت کشویی کار می‌کنند و به صورت موازی با دیوارها باز و بسته می‌شوند، بیشترین استفاده را از فضای داخلی خواهید داشت.

حرکت نرم و روان این دربها، سکوت محیط را حفظ می‌نماید. این امر امتیاز مهمی برای کاربرد این دربها در کتابخانه‌ها، بیمارستان‌ها، محیطهای اداری و … است. لاستیک‌های ضد ارتعاش «EPDM» که در دربهای اتوماتیک شیشه‌ای «گروه صنعتی آکام» استفاده شده‌اند، لذت استفاده از دربهای شیشه‌ای اتوماتیک بی‌صدایی را به ساکنان ساختمان شما هدیه می‌دهند.

قراردادن این دربها به عنوان درب اصلی ساختمان یا بالکن، به دلیل دارا بودن صفحات شیشه‌ای بزرگ، به ایجاد یکپارچگی این فضاها کمک می‌کند و تماشای منظره‌های بیرونی را در شرایط مختلف آب و هوایی لذت بخش می‌نماید. با شکل زندگی امروزی که دسترسی به فضاهای بیرونی به آسانی گذشته نیست، این دربها امکان ارتباط با فضای بیرونی ساختمان را بیشتر می‌کنند.

دربهای شیشه‌ای، میزان ورودی نور طبیعی به ساختمان را به حداکثر می‌رسانند. بنابراین نیاز به نور مصنوعی در داخل ساختمان کمتر شده و به جز صرفه‌جویی اقتصادی، لذت حضور در محیطی با نور طبیعی را برایتان به ارمغان می‌آورد. این ویژگی می‌تواند نقص کم نور بودن برخی ساختمان‌ها را پوشش دهد.

استفاده از این دربها آنقدر در دسترس و عادی شده است که به راحتی به عملکرد سنسورهای آن اعتماد می‌کنیم. «گروه صنعتی آکام»، واکنش دقیق سنسورهای به کار گرفته شده در سیستم اپراتور دربهای اتوماتیک را برای باز و بسته نمودن لتهای شیشه‌ای و توقف به موقع آنها هنگام قرارگرفتن مانع بین لتها، تضمین می‌کند. بنابراین توصیه‌ی ما، انتخاب دربهای شیشه‌ای اتوماتیک با سنسورهای دو کاره در هر دو طرف درب می‌باشد تا از عملکرد ایمن درب از هر دو طرف اطمینان حاصل کنید.

با نصب دربهای شیشه‌ای کشویی در بخشهای مختلف ساختمان، می‌توان واحدهای کاری را کنترل نمود. این ویژگی، امکان مناسبی برای والدین در منزل نیز فراهم می‌آورد تا فعالیت کودکانشان را زیر نظر بگیرند. مجموع این موارد، خرید این دربها را به سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است که با میزان بالای صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای گرمایش، سرمایش و روشنایی، بسیار مقرون به صرفه است.

حالتهای مختلفی که از یک درب شیشه‌ای اتوماتیک می‌توانید انتظار داشته باشید عبارتست از:

  • حالت اتوماتیک بازشو
  • حالت یک طرفه بازشو
  • حالت قفل
  • حالت یک دوم بازشو
  • حالت دو سوم بازشو

دربهای شیشه‌ای اتوماتیک «گروه صنعتی آکام» تمام این حالتها را در اختیار شما می‌گذارد. علاوه بر این، در صورتی که به هر دلیلی، سیستم به تعمیر نیاز داشته باشد، کلید ریست (Reset) سیستم تنظیمات درب را به حالت اولیه‌ی آن برمی‌گرداند. این کلید را تنها در دربهای شیشه‌ای اتوماتیک «گروه صنعتی آکام» می‌توانید بیابید.

 

 

فریم‌های دربهای شیشه‌ای اتوماتیک به صورتهای متفاوتی اجرا می‌شود. در نوع استاندارد فریم‌ها، فریم‌های آلومینیومی با بالاترین درجه‌ی سختی به کار برده می‌شود. فریم‌ها با رنگهای الکترواستاتیک، آنادایز و یا روکش‌های استیل ارایه می‌شود. فریم‌های الکترواستاتیک را می‌توانید تا سالها با خیالی آسوده استفاده نمایید. این فریم‌ها به دلیل اصطکاک دچار ساییدگی نمی‌شوند و در محیطهای اسیدی و بازی با اطمینان قابل استفاده هستند. روکش‌های استیل نیز در رنگهای مختلف، برای محیط‌هایی که در آنها نیاز به هارمونی رنگی دارید انتخاب مناسبی هستند. رنگهایی همچون بژ، طلایی، نقره‌ای، دودی و … گزینه‌های متنوعی فراهم می‌کند.

به طور خلاصه، دلایل زیادی دارید که دربهای شیشه‌ای اتوماتیک را انتخاب نمایید. حداکثر کردن نور طبیعی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استفاده از مناظر بیرونی، امکان کنترل و نظارت بر بخشهای مختلف، تسهیل و مدیریت رفت و آمد، داشتن یک فضای لوکس و ایمن، حداکثر  استفاده از فضای موجود و …

با انتخاب دربهای شیشه‌ای اتوماتیک «گروه صنعتی آکام»، ضمانت آسیب‌دیدگی محصول را در محیطهای مرطوب (تا ۹۰ درجه رطوبت) یا محیطهای بسیار سرد (تا ۵۰ درجه زیر صفر) به عنوان پشتیبان خود خواهید داشت. محصولات «گروه صنعتی آکام»، به عنوان نماینده‌ی انحصاری کمپانی آلمانی، با اتکا به استانداردهای بروز اروپایی، دربهای شیشه‌ای اتوماتیک را همچون سایر محصولات این شرکت، برای تردد نامحدود طراحی، تولید و ضمانت می‌نماید.

«گروه صنعتی آکام»، به پشتوانه‌ی تجربه‌ی ۲۰ ساله‌ی خود، برای تحقق « مرا بهتر از آنچه هستم به خاطر بسپار»، تلاش می‌کند بالاترین کیفیت و بهره‌وری را برای استفاده کنندگان از این دربها ایجاد کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x