دنیای جکهای پارکینگی 

()

چرا جک پارکینگی نصب می‌‌کنیم؟

بارها پیش آمده که در نیمه شب به منزل می‌‌رسید و علاوه بر اینکه بسیار خسته هستید، ترجیح می‌‌دهید در آن ساعتهای خلوت و سرد، برای باز کردن درب پارکینگ از اتومبیل پیاده نشوید. شاید در آن ساعات، خلوتی و تاریکی خیابان هم نگرانتان کرده باشد. اگر گرفتار برف و باران نیز شده باشید، قطعا منصفانه نیست که در آن هوای سرد و خیس با درب بزرگ پارکینگ که یخ‌‌زده و سنگین است کلنجار بروید.

دربهای پارکینگی قدیمی، بزرگ و سنگین بوده و علاوه بر دشواری باز و بسته کردن هنگام خروج و ورود مجدد، از سطح ایمنی مناسبی نیز برخوردار نیستند. برای هر ورود و یا خروج، دسته کلید بزرگی را از کیفتان خارج کرده و چند قفل بزرگ و سنگین را باز و بسته می‌‌کنید. پیشنهاد ما به شما، تهیه‌‌ی یک دستیار قابل اطمینان برای خودتان است. با دربهای اتوماتیک پارکینگ، تنها با فشردن یک دکمه می‌‌توانید به کابوسهای خود برای باز و بسته کردن درب پارکینگ پایان دهید. در حالی که در فضای گرم، امن و راحت اتومبیل خود نشسته‌‌اید و همچنان به موسیقی گوش سپرده‌‌اید، درب پارکینگ به آرامی و با کمترین صدایی باز می‌‌شود. علاوه بر آن، این ویژگی بسیار مناسب رانندگانی است که مشکل حرکتی دارند و همواره باز کردن دربهای پارکینگ به صورت دستی برایشان ساده نیست.

گرچه امروزه بسیاری از ساختمان‌‌های نوساز و حتی قدیمی به جک پارکینگی مجهز شده‌‌اند، اما بسیاری از ساختمان‌‌های قدیمی هنوز درب پارکینگ را به سیستم اتوماتیک مجهز نکرده‌‌اند. شاید وقت آن است که شما هم با اندکی دقت در مزایای این جکها، یکی از آنها را برای درب پارکینگ خود انتخاب کنید. اتوماتیک کردن درب پارکینگ، می‌‌تواند آسایش، امنیت و راحتی را برایتان به ارمغان بیاورد. با تجهیز درب پارکینگ به جک اتوماتیک، ساختمان شما امن‌‌تر و پیشرفته‌‌تر می‌‌شود. 

 

 

آیا ساختمان من هم به جکهای پارکینگی نیاز دارد؟

ساختمان‌‌هایی که جکهای پارکینگی برایشان مناسب هستند:

ساختمان‌‌های مسکونی و تجاری بسیاری از این نوع جکها استفاده می‌‌کنند. استفاده از این جکها اکنون بسیار متداول و مورد استقبال است. این جکها ویژگیهای ساده‌‌ای دارند که به راحتی می‌‌توانید آنها را تنظیم و استفاده کنید. از سیستم جکهای پارکینگی فقط برای دربهای بزرگ و سنگین پارکینگ‌‌ها استفاده نمی‌‌شود. در تمام مکانهایی که تردد عابران بالاست، می‌‌توان از سیستم جکهای پارکینگی استفاده نمود. مکانهایی مانند بیمارستان‌‌ها، ساختمان‌‌های بزرگ اداری و مسکونی، فروشگاه‌‌ها و … . به عبارت بهتر، در هر جایی که بخواهیم از سیستم اتوماتیک برای یک لنگه و یا هر دو لنگه‌‌ی درب استفاده کنیم. برای اتوماتیک کردن دربها، نیازی نیست درب قدیمی ساختمان تعویض گردد. این جکها به دلیل اینکه در فضای پشت دربها نصب می‌‌شوند، برای استفاده بر روی دربهای قدیمی بسیار مناسب هستند.

آیا می‌‌توانم به امنیت جکهای پارکینگی اعتماد کنم؟

جکهای پارکینگی به امنیت ساختمان شما کمک می‌‌کنند. می‌‌توانید این جکها را به گونه‌‌ای برنامه‌‌ ریزی کنید که به صورت دستی و با فشار باز نشوند و صرفا برای افرادی که ریموت کنترل دارند باز شوند. برنامه ریزی این جکها، امکان باز نگه داشتن درب را برای زمان طولانی فراهم می‌‌کند. به دلیل استفاده از چشمی می‌‌توانید به امنیت در برای عدم برخورد به مانع اعتماد کنید.

انواع جکهای پارکینگی موجود در بازار:

جکهای پارکینگی اتوماتیک هیدرولیکی:

این نوع جک پارکینگی، همانطور که از نامش پیداست، از فشار روغن برای حرکت دادن و باز و بسته نمودن درب استفاده می‌‌کند. این جک پارکینگی، معمولا برای دربهایی که عرض زیاد یا وزن بالایی دارند پیشنهاد می‌‌گردد. استفاده از سیستم هیدرولیکی، امکان تردد نامحدود و قابل اطمینان را فراهم نموده است. این جکها معمولا در بازار قیمت بالاتری دارند و در شرایط آب و هوایی سخت، به راحتی کار می‌‌کنند.

سیستم‌‌های هیدرولیک از زمان اختراع چرخ آبی وارد زندگی انسانها شد. با گذشت زمان در قرن هفدهم میلادی، قوانین هیدرولیک مدون شده و بشر توانست دستگاه‌‌های بسیاری را با کمک این قوانین طراحی کند. ساخت ابزارآلاتی با سیستم هیدرولیک، تاثیر بسیاری در بهبود کیفیت زندگی انسانها داشت. اما چرا سیستم‌‌های هیدرولیک این قدر مورد توجه واقع شده و کاربردهای بسیاری دارند؟

سیستم‌‌های هیدرولیک، طراحی و نصب ساده‌‌ای دارند و نیروهای بزرگ را به واسطه‌‌ی قطعات کوچک منتقل می‌‌کنند. بنابراین برای دربهای پارکینگی بزرگ و سنگین استفاده از جکهای پارکینگی هیدرولیکی توصیه می‌‌شود. جکهای هیدرولیک انتخابی شما حتما می‌‌بایست ضد آب و ضد غبار باشد تا از کارایی آن در شرایط آب و هوایی مختلف اطمینان داشته باشید.

جکهای پارکینگی اتوماتیک الکترومکانیکی:

سیستم این نوع جکهای پارکینگی، به کمک چرخ دهنده و گیربکس کار می‌‌کند. این نوع جکها، از ایمنی بالایی برخوردارند و در صورتی که قفل برقی روی آنها نصب کنید، این ایمنی را بسیار افزایش خواهید داد. نسبت به جکهای پارکینگی هیدرولیکی قیمت پایین‌‌تری دارند و هزینه‌‌های تعمیر و نگهداری کمتری را بر دوش شما خواهند گذاشت. برای ساختمان‌‌های مسکونی تا پنجاه واحد بسیار مناسب هستند. به خاطر داشته باشید که این نوع جکها، برای مناطقی که دمای هوای کمتر از ده درجه زیر صفر را تجربه می‌‌کنند، انتخاب مناسبی نخواهد بود.

 

 

هنگام خرید جک پارکینگی به چه نکاتی توجه کنم؟

برای انتخاب مناسب‌‌ترین جک پارکینگی برای ساختمان خود و برای اینکه بتوانید به کارکرد این جکها اعتماد کنید، بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید.

 • مقاومت بدنه و قطعات جک در برابر خوردگی
 • ضد آب بودن و ضد غبار بودن
 • کم صدا بودن و مصرف اندک برق
 • مناسب بودن برای دمای محیط محل نصب
 • نصب ساده متناسب با شرایط دیوارهای محل
 • دارا بودن استانداردهای کیفی و ایمنی
 • شرایط گارانتی، تعمیر، نگهداری و سرویس سالیانه
 • تعداد ریموت قابل شناسایی
 • کارکرد ساعتی
 • قدرت، اطمینان و برد چشمی
 • ایمنی جک و امکان ضد حمله شدن (در صورت عدم تمایل شما، درب به هیچ عنوان باز نشود)
 • قابلیت برنامه ریزی حالتهای مختلف باز و بسته شدن و سیستم نمایشگر برای تنظیم برنامه‌‌ها   
 • امکان تنظیم کارکرد جکها به صورت ثانیه‌‌ای
 • قابلیت زمان دوم برای بی صدا بسته شدن درب
 • سیستم بازگشت خودکار
 • مکانیزم بازو (توان جابجایی وزنی و طولی جک برای هر لنگه‌‌ی درب)
 • سرعت حرکت
 • حداکثر زاوریه‌‌ی باز شدن درب و قابل تنظیم بودن میکروسوییچ
 • کلید خلاص کن
 • قابلیت ترمز گیری و توقف در برابر مانع

علاوه بر تمام این موارد دقت کنید که:

قابلیت تنظیم میکروسوییچ به این دلیل است که برای شما تنظیم میزان باز شدن درب را امکان‌‌پذیر می‌‌نماید. تفاوت سیستم میکروسوییچ و دیجیتال در زمان دهی است که با گذشت زمان عملکردی ثابت خواهد داشت. در صورتی که سیستم جک پارکینگی انتخابی شما دارای باتری بک آپ باشد، در صورت قطعی برق، درب را باز نگه می دارد تا شما تنظیمات درب را به حالت دستی برگردانید. بنابراین هنگام انتخاب یک جک برای درب پارکینگ ساختمان خود به این موضوع توجه نمایید که ترجیح شما، جک دارای سیستم باتری بک آپ است یا خیر. کلید خلاص کن نیز به شما کمک می‌‌کند در زمان قطع برق درب را به صورت دستی باز و بسته نمایید.

بازار ایران و جکهای پارکینگی موجود

 

اگر برای خرید جک پارکینگی به بازار مراجعه نموده باشید، حتما دریافته‌‌اید که بخش بزرگی از بازار ایران در اختیار برندهای چینی است. قطعا کالاهای چینی موجود در بازار برای مصرف کننده‌‌ای که به دنبال کیفیت بالاست، جلب اطمینان نمی‌‌کند. از طرفی محصولات اروپایی موجود نیز به دلیل عدم پشتیبانی از تامین قطعات، انتخاب نگران کننده‌‌ای خواهند بود. تلاش ما در جهت «مرا بهتر از آنچه هستم به خاطر بسپار»، مسئولیت سنگینی برای انتخاب تامین کننده‌‌ی محصولات بر دوش ما می‌‌گذارد. «گروه صنعتی آکام» به عنوان نماینده‌‌ی رسمی جکهای پارکینگی سهند، بهترین محصولات را با ضمانت خدمات در اختیارتان می‌‌گذارد. با نگاهی گذرا به انواع جکهای سهند و مقایسه‌‌ی طراحی و کیفیت آن با محصولات مشابه، انتخاب دیگری نخواهید داشت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x