درب اتوماتیک تلسکوپی، راه حل ورودی‌های کم عرض 

()

برخی ورودی‌‌ها، به ویژه در ساختمانهای قدیمی برای نصب دربهای اتوماتیک کشویی فضای کافی ندارند. در صورتی که به نصب درب اتوماتیک شیشه‌‌ای در ساختمان خود می‌‌اندیشید، گزینه‌‌های بسیاری در اختیارتان خواهد بود. اگر محدودیت فضا دارید یکی از مهم‌‌ترین پیشنهادات به شما درب اتوماتیک تلسکوپی می‌‌باشد. اما برای انتخاب بهینه، توجه به جزئیات بسیار اهمیت دارد. امیدواریم با مطالعه‌‌ی این مقاله، به انتخاب شما کمک نماییم.درب اتوماتیک تلسکوپی چیست؟

مهم‌‌ترین کاربرد درب اتوماتیک تلسکوپی

یکی از مهم‌‌ترین و پرکاربردترین مدلهای درب اتوماتیک کشویی که برای ورودی‌‌ها و راهروهایی با عرض اندک پیشنهاد می‌‌گردد، درب اتوماتیک تلسکوپی است. به کمک این درب می‌‌توانید تا ۷۰ درصد عرض دهانه را به تردد اختصاص دهید. ویژگی تلسکوپی، امکانی جادویی و فوق‌‌العاده برای افزودن به عرض دهانه‌‌ی ورودی ایجاد می‌‌کند. فضایی پنهان از چشم، اما در اختیار شما. جایگزینی عالی برای دربهای کشویی اتوماتیک. جایی که باید از دهانه‌‌ی ورودی ساختمان حداکثر بهره‌‌وری را داشته باشید. دربهایی با استثنایی‌‌ترین شکل عملکرد. درب کشویی با مدل خطی در طرفین که بیش از یک لت (لنگه) باز را در اختیار شما قرار می‌‌دهد.

سیستم درب اتوماتیک تلسکوپی چگونه عمل می‌‌کند؟

سیستم درب اتوماتیک تلسکوپی دارای بیشترین تعداد لت متحرک می‌‌باشد. عرض لت‌‌ها کاهش و تعداد آنها افزایش یافته است. لت‌‌ها را با دو عنوان لت‌‌های پشتی و لت‌‌های جلویی نام‌‌گذاری می‌‌کنند. هنگامی ‌‌که سنسورها فرمان باز شدن درب را به موتور انتقال می‌‌دهند، دربهای پشتی با سرعتی کمتر از دربهای جلویی حرکت می‌‌کنند تا به صورت همزمان روی هم افتاده و دهانه را کاملاً باز نمایند. این امر هنگام بسته شدن نیز صورت می‌‌گیرد. به این ترتیب تا ۳۰ درصد به فضای باز و قابل تردد افزوده می‌‌شود.

انواع کاربرد درب اتوماتیک تلسکوپی

در هر مکانی که نیاز به درب شیشه‌‌ای و اتوماتیک وجود داشته باشد، یکی از گزینه‌‌های مطرح درب اتوماتیک تلسکوپی است. این درب به دلیل ویژگی‌‌های خاص خود در مکانهای متفاوتی کاربرد دارد. تمام ساختمانهای عمومی ‌‌و شخصی، ادارات، سازمانها، آموزشگاه‌‌ها، فروشگاه‌‌ها، هتل‌‌ها، فرودگاه‌‌ها، مراکز صنعتی، نمایشگاه‌‌ها و… می‌‌توانند این نوع درب را در دهانه‌‌های ورودی اصلی، فرعی، خارجی یا داخلی ساختمان خود نصب نمایند. به دلیل امنیت بالا و قابلیت تنظیم آن روی حالتهای مختلف و امکان سفارش در ابعاد گوناگون، گزینه‌‌ای مناسب برای سالنهای کنفرانس و اتاق جلسات نیز می‌‌باشد. 

 

مشخصات فنی درب اتوماتیک تلسکوپی

تعداد لت‌‌های درب اتوماتیک تلسکوپی

مشخصات مهم درب اتوماتیک تلسکوپی بر اساس نیاز ما تا اندازه‌‌ی زیادی قابلیت تغییر دارد. در اصل می‌‌توانیم آنرا متناسب عرض دهانه‌‌ی ورودی و یا راهروی محل نصب، در تعداد لت‌‌های مورد نیاز سفارش دهیم. به طور معمول در ۳، ۴ و ۶ لت قابل سفارش می‌‌باشد. هرچه عرض دهانه‌‌ی ورودی بیشتر باشد، درب را با تعداد لت‌‌های بیشتری می‌‌توان سفارش داد. درب ۳ لت تنها در حالت یک طرفه بازشو (فقط به سمت چپ یا به سمت راست) قابل استفاده است. اما درب ۴ و ۶ لت علاوه بر یک طرفه بازشو به صورت دو طرفه بازشو (به سمت چپ و راست) قابل تنظیم است.

فریم درب اتوماتیک تلسکوپی

جنس فریم درب اتوماتیک تلسکوپی را مورد توجه قرار دهید. بهترین نوع فریم از نوع آلومینویم آنادایز شده (رنگ شده به صورت پودری) است. این فریم بسیار سبک بوده، ضد زنگ، ضد سایش و ضد رطوبت است. بنابراین در کاربردهای تعداد بالا خیال شما آسوده خواهد بود. علاوه بر این تنوعی از رنگها را در اختیار طراح داخلی شما قرار می‌‌دهد. فریم درب تلسکوپی را از استیل نیز می‌‌توانید سفارش دهید. فریم استیل نیز خاصیت ضد زنگ، ضد سایش و ضد رطوبت را به همراه خود دارد. اما تعداد رنگ محدودتری را برای انتخاب در اختیارتان می‌‌گذارد. علاوه بر این درب را می‌‌توانید به صورت تمام شیشه نیز سفارش دهید.

شرایط آب و هوایی مناسب برای نصب درب اتوماتیک تلسکوپی

به دمای محیطی که درب اتوماتیک تلسکوپی در آن نصب می‌‌شود دقت کنید. معمولاً دمایی بین ۱۵ درجه زیر صفر و ۵۰ درجه بالای صفر مناسب است. در دماهای بالاتر و پایین‌‌تر می‌‌بایست در مورد انتخاب آن با کارشناس مشورت کنید. از آنجایی که این دربها سیستم ایزولاسیون مناسبی دارند، عایق گرد و خاک نیز هستند. برای جداسازی محیطهای پرغبار از سایر بخشهای ساختمان می‌‌توانید آنها را سفارش دهید. علاوه بر این اگر ساختمان شما در منطقه‌‌ی بادگیر قرار دارد این دربها گزینه‌‌های بهتری نسبت به دربهای کشویی شیشه‌‌ای خواهند بود. زیرا به دلیل کوچکتر بودن لت‌‌ها و امکان تنظیم میزان بازشو درب، جریان هوای کمتر و ضعیفتری وارد ساختمان خواهد شد.

پشتیبانی، نگهداری و امنیت درب اتوماتیک تلسکوپی

سیستم پشتیبان برای مواقع قطع برق نگرانی چندانی برای بکارگیری درب اتوماتیک تلسکوپی بر جای نمی‌‌گذارد. این دربها را چند نوع باتری متفاوت پشتیبانی می‌‌کنند. هر یک از باتریهای انتخابی می‌‌تواند تا دفعات مشخصی، بدون استفاده از برق سیستم ورود و خروج را پشتیبانی نماید. با توجه به میزان تردد ساختمان، باتری مناسب را در نظر بگیرید. درب اتوماتیک تلسکوپی را می‌‌توان به سایر سیستم‌‌های ایمنی ساختمان متصل نمود و شبکه‌‌ای یکپارچه و امن در ساختمان ایجاد کرد. این درب قابل اتصال به سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم‌‌های ضد سرقت، سیستم‌‌های کارت خوان و کنترل ورود و خروج  افراد می‌‌باشد.

نگهداری درب اتوماتیک تلسکوپی هزینه‌‌ی بالایی ندارد و سرویس سالیانه‌‌ی منظم، کارکرد آنرا برای سالها تضمین می‌‌کند. آنرا در شرایط سخت آب و هوایی به راحتی به کار گیرید. در هوای مرطوب یا خشک به درستی عمل می‌‌کند. ضد سایش بوده و نگران کاربرد آن در محیطهای مرطوب همچون استخر و یا گلخانه نباشید. با نصب درب اتوماتیک تلسکوپی، درب خروج اضطراری را نیز در ساختمان خواهید داشت. این روزها تقریباً تمام دربهای اتوماتیک قابل تبدیل به درب خروج اضطراری هستند. به راحتی آنرا در مسیرهای نجات و فرار به عنوان درب خروج اضطراری به کار گیرید. علاوه بر آن، دارای قفل سریع برای قفل نمودن در مواقع اضطراری است. هر لحظه که بخواهید به راحتی با فشردن یک دکمه، درب کاملاً قفل می‌‌شود و امکان ورود و خروج ناخواسته را از میان می‌‌برد.

چرا درب اتوماتیک تلسکوپی برای ساختمان من مناسب است؟

قابلیت برنامه‌‌ریزی درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی را برای حالتهای متفاوت بسیاری می‌‌توان برنامه‌‌ریزی نمود. به دلیل تلسکوپی بودن، امکانات بیشتری نسبت به سایر دربهای اتوماتیک در اختیار شما می‌‌گذارد. سیستم تردد آنرا برای ساعتهای خاص برنامه‌‌ریزی نمائید. این ویژگی برای کنترل تردد در ساعتهای غیرکاری در ادارات همراه با ایجاد محدودیت تردد و امنیت در بخشهای خاصی از ساختمان بسیار اهمیت دارد. با سیستم قفل اضطراری، درب به سرعت قفل می‌‌شود. تمام این موارد را به صورت کنترل از راه دور نیز می‌‌توانید مدیریت کنید. با ترکیب این ویژگیها، راهروهای دسترسی به بخشهای مختلف ساختمان را مدیریت کنید. در صورت شبکه شدن با سایر سیستم‌‌های امنیتی، در هنگام به کار افتادن سیستم ضد سرقت یا شرایط خاص، دربها به سرعت قفل می‌‌شوند.

می‌‌توانید دهانه‌‌ی ورودی درب اتوماتیک تلسکوپی را به اندازه‌‌ی دلخواه تنظیم کنید تا در هر لحظه صرفاً یک نفر امکان عبور از ورودی را داشته باشد. این امر جهت کنترل دقیق تردد افراد با مجوز عبور بسیار اهمیت دارد. از سوی دیگر برای کنترل دمای داخلی ساختمان نیز می‌‌توانید با تنظیم اندازه‌‌ی بازشو درب، میزان مصرف انرژی را به صورت بهینه مدیریت کنید. درب را به حالت یک طرفه بازشو یا دو طرفه بازشو تنظیم کنید. از  انواع حالتهای تمام بازشو، نیمه بازشو، تمام بسته، اتوماتیک و غیره نیز همچون سایر دربهای اتوماتیک می‌‌توانید بهره ببرید.

دلایلی برای سفارش درب اتوماتیک تلسکوپی

به طور خلاصه دلایل بسیاری برای انتخاب و نصب درب اتوماتیک تلسکوپی در ساختمان خواهید داشت.

  • مدیریت بهتر ورودی های ساختمان
  • قابلیت سفارشی سازی و هماهنگی با معماری ساختمان
  • بهره‌‌مندی از بیشترین دهانه‌‌ی عبوری در کمترین عرض دهانه
  • امکان اتصال به طیف گسترده‌‌ای از امکانات جانبی
  • قابل سفارش در ابعاد، اندازه و رنگهای دلخواه
  • قابل اتصال به اتوماسیون ساختمان
  • قابل برنامه‌‌ریزی برای ساعتهای کارکرد و حالتهای بازشو مختلف
  • تسهیل رفت و آمد و عبور صندلی‌‌های چرخدار و چرخ دستی‌‌های خرید
  • قابلیت کنترل از راه دور
  • عایق صدا، گرد و خاک، سرما و گرما

 برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید. بهترین انتخابها را مطابق استانداردهای روز اروپا و تکنولوژی کشور آلمان در «گروه صنعتی آکام» خواهید یافت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x