دربهای رول‌‌آپ صنعتی، محافظی امن و مستحکم 

()

دربها از اهمیت ویژه‌‌ای در ساختمانها برخوردارند. دربها به عنوان ورودی‌‌های ساختمان، برای محافظت و خدمت رسانی به آنچه که در درون ساختمانها قرار دارد، طراحی و ساخته می‌‌شوند. هر ساختمان متناسب کاربری خود به سطحی از ایمنی، اندازه‌‌ی تردد، عایق بودن و استحکام درب نیاز دارد. دربهای رول‌‌آپ صنعتی امکاناتی را به ما می‌‌دهند که سایر دربها برای محیطهای ویژه‌‌ی صنعتی نمی‌‌توانند به همراه بیاورند. بنابراین ویژگیهای دربهای رول‌‌آپ را بررسی می‌‌کنیم تا درب مناسب ساختمان خود را به راحتی انتخاب کنید.

 

 

درباره‌‌ی دربهای رول‌‌آپ صنعتی:

درب رول‌‌آپ صنعتی یا درب کرکره‌‌ای صنعتی چیست؟

دربهای رول‌‌آپ صنعتی از یک سری تیغه‌‌های افقی که در امتداد محوری عمودی به یکدیگر وصل شده‌‌اند ساخته می‌‌شوند. این تیغه‌‌های به هم متصل شده تشکیل یک ساختار یکپارچه‌‌ی فلزی و محکم می‌‌دهند. این ساختار یکپارچه از کناره‌‌ها، درون ریلهایی جانشانی شده و به کمک یک موتور قدرتمند باز و بسته می‌‌شود. مجموع ویژگیهای این دربها، نیاز ما را به یک درب ورودی مستحکم، ایمن، زیبا و عایق بر طرف می‌‌کند. معمولاً قطعات این دربها از استیل ضد زنگ، فولاد گالوانیزه، آلومینیوم آنادایز و یا پلی‌‌کربنات ساخته می‌‌شوند که استحکام هر یک از این مواد بر شما واضح است.

دربهای رول‌‌آپ صنعتی در چه محلهایی  استفاده می‌‌شوند؟

دربهای رول‌‌آپ صنعتی در هر موقعیتی که تصور کنید قابل نصب هستند. انبارها، کارگاه‌‌ها، سوله‌‌ها، پارکینگهای پر تردد، سردخانه‌‌ها و هر مکانی که نیاز به امنیت، استحکام، سرعت در سیستم ورودی و خروجی داشته باشد، از این دربها استفاده می‌‌نمایند. دربهای رول‌‌آپ صنعتی «گروه صنعتی آکام» در انواع و اندازه‌‌های مختلف، مناسب ساختمانهای مسکونی بزرگ و صنعتی می‌‌باشند. با توجه به ویژگی عایق بودن بالای این دربها، حتی فضاهای ایزوله نیز به راحتی مستقل و محافظت می‌‌شوند.   

چرا تیغه‌‌های دربهای رول‌‌آپ استحکام بالایی دارند؟

تیغه‌‌های دربهای رول‌‌آپ از فلز خم‌‌کاری شده ساخته شده‌‌اند. می‌‌دانیم که خم‌‌کاری فلز، مقاومت و استحکام آن را افزایش می‌‌دهد. بر این اساس، این تیغه‌‌ها مقاومت بالایی دارند. اما اگر نیاز به استحکام بیشتری داشته باشید، از تیغه‌‌های دو جداره و دو پل استفاده کنید. بدیهی است در صورتی که از این دربها، در فضاهای داخلی ساختمان یا سوله استفاده می‌‌کنید نیاز به مقاومت بسیار بالایی نخواهید داشت و تیغه‌‌های یک جداره برای شما پاسخگوست. اما  اگر این دربها را در فضاهای باز و بادگیر نصب می‌‌کنید حتماً به انواع قویتر تیغه‌‌ها فکر کنید.

 

 

 

ویژگیهای اصلی درب رول‌‌آپ صنعتی:

مقاومت بالای دربهای رول‌‌آپ صنعتی در برابر باد:

دربهای رول‌‌آپ با توجه به نوع طراحی و ساخت تیغه‌‌ها، مقاومت بسیاری در مقابل باد دارند. بیشتر کارگاه‌‌ها و کارخانه‌‌ها در فضاهای وسیع و بدون مانعی قرار گرفته‌‌اند که شدت زیاد باد در آنها محسوس است. میزان فشار باد در صورتی که خارج از توان تحمل دربهای صنعتی باشد مشکلات بسیاری را برای کارگاه یا کارخانه‌‌ی شما ایجاد خواهد کرد. برای خرید یک درب کرکره‌‌ای صنعتی، با توجه به محل مورد استفاده، مقاومت آنرا در برابر فشار باد بررسی نمایید.

عایق بودن دربهای رول‌‌آپ صنعتی:

دربهای رول‌‌آپ صنعتی، عایق حرارتی و برودتی مناسبی هستند. به دلیل دو جداره بودن تیغه‌‌ها و کیپ شدن آنها در کنار یکدیگر، اثر زیادی در حفظ دمای محیط داخلی داشته و از عبور گرد و غبار و صدای اضافی ممانعت به عمل می‌‌آورند. البته شدت عایق بودن این دربها، بستگی زیادی به جنس تیغه‌‌های انتخابی دارد. بنابراین با توجه به نیاز محیط کاری، انواع تیغه‌‌های مناسب خود را انتخاب کنید. برای تشدید ویژگی عایق صوتی و حرارتی، تیغه‌‌های دو جداره‌‌ی فوم‌‌دار مناسب‌‌تر  هستند. در صورتی که این ویژگی دغدغه‌‌ی مهمی ‌‌برای شما نباشد، تیغه‌‌های یک جداره‌‌ی معمولی نیز می‌‌تواند نیاز شما را پاسخ دهد.

موتور قدرتمند دربهای کرکره‌‌ای صنعتی:

دربهای کرکره‌‌ای صنعتی سیستمی ‌‌مشابه کرکره‌‌های برقی دارند. با این تفاوت که این دربها از قدرت و استحکام بیشتری برخوردارند و به دفعات نامحدودی باز و بسته شده و در مقایسه با کرکره‌‌های برقی، سریع‌‌تر باز و بسته می‌‌شوند. بر این اساس، در این دربها از موتور ساید استفاده می‌‌شود. موتورهای ساید با قدرت بالا، امکان تردد نامحدود را فراهم می‌‌کنند و برای دربهای صنعتی سنگین وزن تنها گزینه‌‌ی مناسب بازار هستند.

قابلیت‌‌هایی که درب رول آپ صنعتی، بیش از یک درب به ما ارائه می‌‌کند:

ضد سرقت بودن دربهای رول‌‌آپ صنعتی:

دربهای رول‌‌آپ صنعتی به گونه‌‌ای طراحی شده‌‌اند تا در کنار استحکام، ضد سرقت باشند. دربهای کرکره‌‌ای صنعتی، در برابر فشار وارد شده، مقاومت کافی داشته و تیغه‌‌ها در هم قفل می‌‌شوند. بنابراین بیشتر انواع این دربها مقاومت خوبی در برابر سرقت دارند. اما در صورتی که محل کار شما به ضریب ایمنی بالایی نیاز دارد، می‌‌توانید از انواع قوی‌‌تر تیغه‌‌های پلی‌‌کربنات با ویژگی ضد گلوله نیز استفاده نمایید.

حفظ متراژ مفید فضا با استفاده از دربهای رول‌‌آپ صنعتی:

برای فضاهای کوچکی که با کمبود متراژ روبرو هستند می‌‌توان از دربهای رول‌‌آپ صنعتی کمک گرفت.  این دربها به دلیل جمع شدن به صورت رولینگ، فضایی از کف اشغال نمی‌‌کنند. در حالی که با استفاده از دربهای معمولی، فضای زیادی برای پاگرد و چرخش دربهای لولایی از دست خواهید داد. دربهای کرکره‌‌ای صنعتی فضایی را در داخل یا خارج محیط کاری شما اشغال نمی‌‌کنند. از طرفی با مخفی نمودن سیستم موتور و رولینگ آن در داخل فضا، زیبایی  معماری ساختمان شما نیز  آسیب نمی‌‌بیند.

سرعت بالای باز و بسته شدن دربهای رول‌‌آپ صنعتی:

دربهای رول‌‌آپ صنعتی بسیار سریعتر از دربهای معمولی ایمن عمل می‌‌کنند. در کسری از ثانیه به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌‌شوند و شما دغدغه‌‌ی نصب قفل‌‌های متعدد را برای ایمنی آن نخواهید داشت. این سرعت برای ترانزیت بسیار اهمیت دارد. محیطهای صنعتی محیطهای خشنی هستند که احتمال آسیب به تجهیزات در آنها بالاست. با کمک دربهای کرکره‌‌ای صنعتی، با جمع شدن درب، احتمال برخورد اشیاء، اتومبیل‌‌های باری و لیفتراک‌‌های در حال تردد را به صفر برسانید.

هر آنچه از یک درب رول‌‌آپ صنعتی می‌‌خواهید:

به طور خلاصه:

دربهای رول‌‌آپ صنعتی ویژگیهای منحصر به فردی دارند که رقابت با آنها را بسیار دشوار نموده است:

 • نگهداری آسان
 • با دوام
 • سریع
 • ایمن
 •  ضد سرقت
 • عایق حرارتی
 • عایق صوتی
 • عایق گرد و غبار
 • مقاوم در برابر باد
 • مقاوم در برابر فشار
 • تنوع رنگ
 • تنوع اندازه

نکاتی که هنگام تصمیم گیری برای سفارش دربهای رول‌‌آپ صنعتی بهتر است به خاطر داشته باشید:

با خرید یک درب رول‌‌آپ صنعتی شما فقط یک درب در اختیار ندارید. شما سیستم عایق، سیستم ایمنی، حفاظتی و … را یکجا به دست خواهید آورد. مدت انتظار کارکنان برای باز و بسته شدن درب بسیار کمتر شده و در مجموع، شاهد افزایش بهره‌‌وری در محیطهای صنعتی خواهید بود. به دلیل سهولت باز و بسته شدن درب، نیازی به باز گذاشتن درب در ساعتهای متوالی نیست. صرفاً در هنگام نیاز می‌‌توانید آنها را باز کنید. این موضوع در کنترل ایمنی و تردد افراد ناشناس بسیار مهم است. با سفارش تیغه‌‌های پلی‌‌کربنات ویژگیهای امنیتی آن را تقویت و چند برابر نموده و نور و دید کافی در کنار حفظ سکوت و آرامش محیط کار را با یکدیگر ترکیب نمایید. در برخی از محیطهای کاری سروصدا به اندازه‌‌ای است که عملاً کیفیت کار پرسنل را کاهش می‌‌دهد. با تقویت عایق‌‌بندی این دربها، گرمایش و سرمایش آسوده‌‌تری داشته باشید و در هزینه‌‌های انرژی خود صرفه جویی نمایید.

 نگهداری و پشتیبانی:

دربهای رول‌‌آپ صنعتی به صورت بالا جمع شونده روی یک رول بسته می‌‌شوند. این سیستم‌‌ها اتوماتیک بوده و با برق کار می‌‌کنند. بنابراین وجود سیستم ups برای مدیریت درب در مدت زمان قطعی برق ضروری است. دربهای کرکره‌‌ای صنعتی، قابل شستشو هستند و می‌‌توان آنها را برای محیطهای ایزوله و بهداشتی مانند سالنهای تولید مواد غذایی یا دارو استفاده نمود. هنگام سفارش این نوع دربها، به خدمات پشتیبانی و ضمانتی شرکت فروشنده توجه کنید. ضمانت کیفیت موتور و تیغه‌‌ها برای فضاهای پر تردد از مهم‌‌ترین نکات مبحث پشتیبانی است. در مورد نیاز خود و ویژگیهای این دربها با ما صحبت کنید تا بهترین پیشنهاد را به شما ارائه کنیم. تلاش ما در «گروه صنعتی آکام» با حفظ باور «مرا بهتر از آنچه هستم به خاطر بسپار» دستیابی به بهترین و کارآمدترین تولیدات برای خدمات رسانی به شماست.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x