فواید کاربری درب و پارتیشن اتوماتیک در دکوراسیون داخلی 

()

 

چرا درب و پارتیشن اتوماتیک به بخش ضروری زندگی ما تبدیل شده است؟

در سالهای اخیر کاربری دیواره‌‌های شیشه‌‌ای در دکوراسیون داخلی طرفداران بسیاری یافته است. تغییرات صنعتی و تولید ارزانتر شیشه‌‌های ایمنی امکان ورود پارتیشن‌‌های شیشه‌‌ای را به درون خانه‌‌ها فراهم نمود. فضاهایی بسته که دیگر بسته نیستند. تنهایی‌‌هایی که دیگر با احساس تنهایی همراه نیستند. انسان همواره به دنبال آسایش بیشتر بوده است. بنابراین تکنولوژی در راستای افزایش آسودگی بشر، امکانات خود را با یکدیگر ترکیب نمود. آسایش، صرفه‌‌ جویی در وقت و حداکثر استفاده از انرژیهای تجدید پذیر، مهم‌‌ترین عواملی هستند که ما را به سوی استفاده از سیستم‌‌های ورود و خروج اتوماتیک سوق می‌‌دهند. در اینجا به یکی از پر کاربردترین حوزه‌‌های سیستم درب اتوماتیک شیشه ای و پارتیشن اتوماتیک، یعنی دکوراسیون داخلی می‌‌پردازیم.

 

درب اتوماتیک شیشه ای

 

تنوع کاربری درب اتوماتیک شیشه ای و پارتیشن اتوماتیک در دکوراسیون داخلی

چرا درب اتوماتیک شیشه ای در دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌‌گردد؟

همانطور که می‌‌دانیم هدف از دکوراسیون و معماری داخلی، خلق فضایی است که در عین زیبایی و اثرگذار بودن، کارایی لازم را برای کاربر داشته باشد. بنابراین تخصص دکوراسیون داخلی به صورت سفارشی شده روی فضاهای داخلی متمرکز شده است. از چالش‌‌های مهم معماری داخلی تجهیز ورودی‌‌های ساختمان با هدف کاربری و دسترسی بهتر است. با وجود درب های اتوماتیک شیشه ای امکان ارائه‌‌ی خدمات بیشتری به مشتریان ساختمانها فراهم گردیده است. برای انتخاب دربها و پارتیشن‌‌های اتوماتیک در دکوراسیون داخلی مؤلفه‌‌های بسیاری را می‌‌بایست در نظر گرفت. عوامل همچون توان اقتصادی، در دسترس بودن، کارایی، سازگار بودن با دکوراسیون و کاربری محیط، قابلیت حمل و نقل و دوام درب. تمام این فاکتورها در عملکرد سیستم مؤثر خواهند بود.

آیا پارتیشن‌‌های اتوماتیک در همه جا کاربرد دارند؟

پارتیشن‌‌های اتوماتیک همان دربهای اتوماتیک اسلایدینگ هستند که به صورتی ساده‌‌تر، ارزانتر و متناسب با کاربری شخصی ارائه شده‌‌اند. قطعاً میزان استحکام و ایمنی این دربها در فضاهای مختلف ساختمان با یکدیگر متفاوت است. دربهای داخلی نیاز به استحکام و ایمنی کمتری دارند. اما این از سایر مزایای آنها نمی‌‌کاهد. امروزه کاربرد پارتیشن‌‌های شیشه‌‌ای در بخشهای زیادی از دکوراسیون داخلی رخ داده است. در حقیقت باید گفت اتوماتیک بودن این پارتیشن‌‌ها، آنها را در دکوراسیون بخشهای داخلی دفاتر کاری، لابی ساختمانها و …  بسیار پرکاربرد نموده است. معمولاً این نوع دربها در هتلها، ادارات، خانه‌‌های شخصی، ویلاها، خانه‌‌های مراقبت از سالمندان، بیمارستانها و سایر انواع مراکز بکار گرفته می‌‌شوند. کاربری آنها را در چند دسته‌‌ی کلی می‌‌توان گنجاند:

 • ساختمانهای مسکونی
 • ساختمانهای اداری و تجاری
 • بیمارستانها و آسایشگاه‌‌ها
 • هتلها، رستورانها و …
 

درب اتوماتیک شیشه ای

 

ضرورت کاربری درب و پارتیشن اتوماتیک در خانه

فضاهای داخلی خانه را با درب اتوماتیک جدا کنید

درب اتوماتیک شیشه ای به دلیل بی رنگ بودن شیشه‌‌ها و یا امکان مات نمودن آنها، با انواع سبک و رنگ دکوراسیون داخلی قابل تطبیق است. گاهی به دربهایی نیاز دارید که امکان ترکیب فضاها را برایتان ایجاد کند. پارتیشن‌‌های اتوماتیک شیشه‌‌ای می‌‌تواند امکان تغییر دکوراسیون مداوم را در خانه برایتان ایجاد نماید. از این نوع درب برای جدا کردن فضای آشپزخانه و اتاق ناهارخوری و یا نشیمن نیز استفاده کنید. در مواقع لازم، با حفظ دید و گستردگی فضا، از ورود دود و بوی آشپزی به فضاهای دیگر جلوگیری کنید. حتی وقتی دستانتان پر است درب به رویتان باز می‌‌شود. این دربها امکانات بی‌‌شماری دارند که متناسب با نیاز و شرایط شما قابل انتخاب است. پس صرفاً سطح آسایشی که دوست دارید را تصور کنید. شیشه‌‌های قابل اعتماد دربهای کشویی اتوماتیک، طیف گسترده‌‌ای از جلوه‌‌های تزئینی متناسب با دکوراسیون داخلی دفتر و خانه‌‌ی شما را در اختیارتان می‌‌گذارند.

 

درب اتوماتیک در خدمت سالمندان و بیماران

علاوه بر آن، باز و بسته شدن اتوماتیک این دربها، قابلیت ارائه‌‌ی خدماتی را به گروه خاصی از شهروندان ارائه می‌‌دهد که قبلاً با دربهای معمولی ممکن نبود. اگر در خانه سالمندی دارید که نیاز به مراقبت دارد، اگر از کسی مراقبت می‌‌کنید که برای کارهایش نیاز به پرستار دارد، نصب این دربها را در خانه در اولویت بگذارید. این دربها را معمولاً به صورت نیمه اتوماتیک تنظیم می‌‌کنند تا علاوه بر اینکه مصرف برق کمتری داشته باشند، تجربه‌‌ی کاربری آسانی نیز به شما ارائه دهند. این دربها با استفاده از یک دکمه‌‌ی فشار یا سوییچ لمسی درب را باز می‌‌کنند. با کاربرد درب اتوماتیک در دکوراسیون داخلی، به افرادی که دارای توان حرکتی کمتری هستند، در جا به جایی در خانه و یا پرستاری از ایشان کمک بسیاری می‌‌شود. اگر این دربها را برای ورودی سرویس بهداشتی نصب کنید، نگرانی کمتری برای استفاده‌‌ی سالمندان خانه از سرویس بهداشتی خواهید داشت. این افراد به راحتی و به شکلی مستقل‌‌تر از این فضا استفاده می‌‌کنند. این دربها دارای سوییچ اضطراری برای باز کردن درب در شرایط اضطراری هستند.

 

 

چطور برای نصب درب و پارتیشن اتوماتیک تصمیم بگیرم؟

آیا نصب اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای به فضای زیادی نیاز دارد؟

اپراتور دربها و پارتیشن‌‌های اتوماتیک در دکوراسیون داخلی، معمولاً به صورت جمع و جور و زیبا طراحی می‌‌شوند. این اپراتورها به طور خاص برای دربهای کشویی داخلی طراحی و ساخته می‌‌شوند. این اپراتورها بسیار کوچک بوده و در ظاهر دکوراسیون داخلی اثری نمی‌‌گذارند. به راحتی می‌‌توان آنها را با هر نوع دکوراسیونی تطبیق داد. طراحی اپراتور به گونه‌‌ای است که برای مراجعات تعمیر و نگهداری به سهولت قابل دسترسی است. به صورت بی سیم کار کرده و از کابل و سیم در آن استفاده نشده است. بسیار کم صدا بوده و بدون نگرانی به دفعات و در ساعات مختلف شبانه روز می‌‌توانید آنها را باز و بسته نمایید. اپراتور به راحتی در سقفهای کاذب پنهان می‌‌شود.

خلاصه مزایای پارتیشن ها و دربهای اتوماتیک شیشه‌‌ای در دکوراسیون داخلی

اکنون دلایل بسیاری برای نصب درب اتوماتیک در منزل و دفتر کار خود داریم. از جمله:

 • امکان تغییر پارتیشن بندی و جا به جا نمودن اتاقها را به راحتی ایجاد می‌‌کند. به ویژه برای دفاتر کاری که به طور مداوم در اجاره هستند، گزینه‌‌ای عالی است تا سالن را بتوان به قسمتهای مختلفی تقسیم نمود.
 • امکان دسترسی مداوم، سهولت دسترسی به بخشهای مختلف ساختمان و دفتر، ایجاد حریم خصوصی در عین نظارت دقیق.
 • درب اتوماتیک در حقیقت دیوار متحرکی است که ورود و خروج را به شکلی خاص مدیریت می‌‌کند.
 • افزایش میزان نور در ساختمان و رساندن نور به بخشهایی از آپارتمان که نورگیر نیست.
 • به دلیل امکان دید بصری در ساختمان افراد احساس تنهایی کمتری خواهند داشت.
 • برای نظارت بر اتاق کودکان گزینه‌‌ی فوق العاده‌‌ای است.
 • حس اعتماد را بین کاربران محیط افزایش می‌‌دهد.
 • ظاهر بسیار لوکسی برای محیط ایجاد می‌‌کند.

 

 

پیشنهاداتی برای کاربری درب اتوماتیک در فضاهای عمومی

درب اتوماتیک شیشه ای برای سرویس بهداشتی هتلها و بیمارستانها

استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای برای توالتهای عمومی، به کمک نشانگرهای ال ای دی (LED) می‌‌تواند کاربران را از باز و بسته بودن توالت مطلع نماید. با این حال سوییچ کلید اضطراری تعبیه شده به شما کمک می‌‌کند در شرایط اضطراری درب را از بیرون باز کنید. راه حلی ایده‌‌آل برای توالتهای عمومی‌‌ در فضاهایی همچون رستوران، هتل و یا توالت شخصی برای بیماران و افراد با توان حرکتی اندک.

افزایش امنیت و حریم خصوصی اتاق جلسات به کمک درب و پارتیشن اتوماتیک

برای افزایش امنیت حریم خصوصی در اتاق جلساتتان، از انواع درب و پارتیشن اتوماتیک استفاده کنید. در این صورت دسترسی به اتاقهای جلسات و ناهارخوری های خصوصی محدود و اتوماتیک می‌‌گردد. این باعث راحتی در برگزاری جلسات کاری یا حتی وعده‌‌های غذایی خانوادگی و شرکتی می‌‌شود.

مشاوران «گروه صنعتی آکام» برای تصمیم گیری بهتر جهت مشاوره و سفارش درب و پارتیشن‌‌های اتوماتیک داخلی در کنار شما هستند. با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آسایش و امنیت سیستم‌‌های دسترسی  اتوماتیک لذت ببرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
akam
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x