دربهای اتوماتیک شیشه ای، بهترین پیشنهاد برای خانه‌‌های مراقبت و آسایشگاه‌‌ها 

()

دنیا را نمی‌‌توان صرفاً از دیدگاه جوانان و افرادی که توان بدنی مناسبی دارند دید. بخش مهمی ‌‌از انسانها افرادی هستند که وارد سالخوردگی شده‌‌اند. تجهیزات و امکانات معمولی زندگی که قبلاً کاربری آنها بسیار ساده بود، اینک هر یک به چالشی بزرگ برای راه رفتن و تحرک ایشان تبدیل شده است. ما انسانها به سادگی پیر می‌‌شویم و دچار ضعف بدنی می‌‌گردیم. علاوه بر آن هر یک از ما ممکن است دچار مشکلات بدنی و بیماری شویم. شاید نیاز باشد مدتی را در خانه‌‌های مراقبت سپری کنیم. اگر از این نگاه به موضوع بنگریم، درمی‌‌یابیم رفتارهایی که برای افراد سالم بسیار عادی و گذراست، برای سالمندان و کم توانان از مهم‌‌ترین چالشهای زندگی هستند. ضرورت توجه به این مسأله، به ویژه در خانه‌‌های مراقبت بسیار دیده می‌‌شود. در این مقاله به اهمیت و مزایای کاربری درب هایاتوماتیک شیشه ای در بخشهای مختلف خانه‌‌های مراقبت و آسایشگاه‌‌ها می‌‌پردازیم.

درب

 

چرا باید درب های اتوماتیک شیشه ای را در خانه‌‌های مراقبت نصب کنیم؟

مدیریت دسترسی‌‌ها با درب های اتوماتیک شیشه ای

وجود دربهای اتوماتیک شیشه ای برای آسایشگاه‌‌ها امری ضروری است. اولویت اول در این مکانها، دسترسی راحت و سریع است. زیرا بیشتر ساکنان، توان حرکتی اندکی داشته و نیاز به مراقبتهای پزشکی دارند. انواع دربهای اتوماتیک را می‌‌توان با کدهای مختلفی مدیریت کرد. دربهایی که تنها با یک کد مشخص باز می‌‌شوند و این کد در دسترس گروه خاصی از پرسنل است. این کدها در اختیار بیماران قرار نمی‌‌گیرد. سطح دسترسی دربها در بخشهای مختلف ساختمان با یکدیگر متفاوت است. طبیعتاً دربهای بیرونی و اصلی ساختمان نیاز به امنیت بیشتری دارند. از سوی دیگر دربهای خروج اضطراری می‌‌بایست دسترسی آزاد داشته باشند. دربهای اتاقهای دارو احتیاج به مراقبت ویژه و دور نگاه داشتن از دسترس مراجعان و بیماران دارند. از این رو وجود دربهای اتوماتیک مدرن در خانه‌‌های مراقبت، به مراجعان احساس امنیت بیشتری القاء می‌‌کند.

درب های اتوماتیک شیشه ای

 

مدیریت تردد بیماران با درب های اتوماتیک شیشه ای

مراقبت از بیمارانی که دچار اختلالات شناختی هستند، بدون کمک گرفتن از ورودی‌‌ها، خروجی‌‌ها و دربهای اتوماتیک بسیار دشوار است. در خانه ‌‌یا آسایشگاه‌‌ها این نوع بیماران نیاز به توجهی خاص دارند و حفظ امنیت آنان دشوار می‌‌باشد. دور شدن بیماران از فضای امن خود، ممکن است حتی خطر مرگ را نیز برای ایشان به همراه داشته باشد. اگر پرونده‌‌های پزشکی مراقبت از این بیماران را بررسی کنیم، گزارشهای بسیاری از خروج بیماران دارای اختلال حواس از منزل و یا آسایشگاه خواهیم یافت که هیچ یک منجر به بازگشت ایشان نشده است. در عین حال مراقبت از بیماران، نباید آزادی فردی ایشان را تحت الشعاع خود قرار دهد. با اتوماتیک نمودن دربها، از اتفاقاتی این چنینی پیشگیری می‌‌گردد. ورود بیماران به برخی از بخشهای مراقبت بسیار خطرناک خواهد بود. محافظت از بیماران در این رابطه با نصب دربهای معمولی امکان‌‌پذیر نیست. دربهایی با قفل و کلید عادی احتمال خطای انسانی را بالا می‌‌برند. پرستاران برای مراقبت بهتر بیماران، نیاز به دستیارانی بدون خطا دارند.

تامین استقلال و امنیت ساکنان به کمک درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک برای تردد سالمندان کمک بزرگی است. بسیاری از ساکنان سالمند با تحرک محدود، ضعیف و آسیب پذیر هستند. وجود این دربها دسترسی به تسهیلات ساختمان را برای این افراد آسانتر می‌‌کند. عدم استقلال، نگرانی بزرگی برای سالمندان است. کاربری درب های اتوماتیکی که بتواند سطح استقلال آنها را افزایش دهد، عامل مهم و مثبتی در آسایشگاه، خانه‌‌های مراقبت یا منازل خواهد بود. به این ترتیب با وابستگی کمتری به پرستاران می‌‌توانند در فضاهای مختلف جا به جا شوند. بر خلاف دربهای دستی سنگین، دربهای اتوماتیک خیلی آرام و بی صدا باز و بسته می‌‌شوند. بنابراین خطر تصادف ناشی از برخورد ساکنان کاهش می‌‌یابد. دربهای اتوماتیک شیشه ای، خطرات احتمالی را در هنگام حرکت و جابجایی سالمندان و بیماران کمتر می‌‌کند و احساس استقلال را در آنها افزایش می‌‌دهد.

درب های اتوماتیک شیشه ای

 

نصب دربهای اتوماتیک در آسایشگاه‌‌ها چه اثری روی افزایش امنیت خواهد داشت؟

تامین امنیت ساکنان در برابر آزارگران به کمک درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک، آزارگران را از بیماران دور نگاه می‌‌دارد. افراد بیمار و کم‌‌ توان در برابر بدرفتاری و آزار و اذیت بسیار آسیب پذیر هستند. با نصب این دربها از ورود و خروج افراد غیر مجاز به محدوده‌ی بیمار جلوگیری کنید‌. حتی با تعریف دسترسی‌‌های مختلف، اطلاعات دقیق بازدید کنندگان را برای مدیریت بهتر، در اختیار خواهید داشت. دربهای اتوماتیک در بخشهای مراقبت به دلایل مختلف و متعددی استفاده می‌‌شوند. آنها تحرک و استقلال ساکنان را در کنار هم به شکلی متعادل نگاه می‌‌دارند و سطح بالایی از امنیت را ایجاد می‌‌کنند. این دربها خطرات مراقبت از بیماران، به ویژه بیماران ذهنی را بسیار کاهش می‌‌دهد.

افزایش بهداشت و سلامتی با درب اتوماتیک

دربهای اتوماتیک از نظر افزایش بهداشت و حفظ ایمنی بسیار موثرند و احتمال انتقال بیماری را بین بیماران و مراجعان کاهش می‌‌دهند. جا به جایی افراد در تختها، صندلیها و بردن غذای گرم به اتاق بیماران، همه نیاز به مسیرهای باز و اتوماتیک دارند. مسیرهایی که به تماس دست با درب نیاز نداشته باشد. در شرایطی که نیاز به سرعت عمل وجود دارد، خطر آسیب دیدن انگشتها و گیر کردن انگشتها بین لنگه‌‌های درب به صفر می‌‌رسد. نصب دربهای اتوماتیک در فضای آسایشگاه‌‌ها و خانه‌‌های مراقبت، به بیماران، سالمندان و خانواده‌‌های ایشان اطمینان می‌‌دهد با مرکزی مدرن روبرو هستند که تمام نیازهای بیماران را رفع می‌‌کند. این نشان دهنده‌‌ی میزان اهمیتی است که شما به رفاه ساکنان آسایشگاه می‌‌دهید و می‌‌توانید از بیماران مختلفی پذیرایی و مراقبت نمایید.

درب های اتوماتیک خروج اضطراری و ضد حریق از ضروریات آسایشگاه

از خانواده‌‌ی درب های اتوماتیک شیشه ای، نصب درب های خروج اضطراری و درب های ضد حریق در این مراکز بسیار اهمیت دارد. زیرا تک تک ساکنان آنها نیاز به مراقبت زیادی دارند و به تنهایی قادر به خروج از موقعیت اضطراری نیستند. دربهای ضد حریق و خروج اضطراری به تعداد لازم برای جداسازی بخشهای مختلف ساختمان می‌‌بایست نصب گردد. از سوی دیگر سیستم‌‌های اعلام و اطفای حریق می‌‌بایست به صورت یکپارچه به سایر بخشهای ایمنی ساختمان اتصال یافته باشند.

 

 

سایر مزایای کاربری دربهای اتوماتیک شیشه ای در خانه‌‌های مراقبت

کاهش هزینه‌‌های خانه‌‌های مراقبت و آسایشگاه‌‌ها با کاربری دربهای اتوماتیک شیشه ای

در آسایشگاه‌‌هایی که افراد کم توان ذهنی یا بیمارانی که دچار فراموشی شده‌‌اند مراقبت می‌‌گردند، وجود درب های اتوماتیک شیشه ای با تعریف انواع دسترسی‌‌ها به بیماران کمک می‌‌کند تا دچار سرگردانی نشوند و پرستاران با خیال آسوده‌‌تری بیماران را مراقبت کنند. بنابراین هر چه از سیستم‌‌های اتوماتیک بیشتری استفاده کنید، هزینه‌‌های نیروی انسانی را کاهش می‌‌دهید و اعتماد مشتریان را بیش از پیش جلب می‌‌نمایید. این یک سرمایه گذاری سودآور است. در کنار اینها، کاهش هزینه‌‌های انرژی برای حفظ کیفیت و دمای هوای ساختمان خود، منجر به پایین آمدن هزینه‌‌های جاری شما خواهد شد. قطعا دوست ندارید کولرهای شما محوطه‌‌ی حیاط یا خیابان را خنک کنند و یا گرمای داخل ساختمان در فصول سرد به خارج نفوذ نماید.

 

 

خلاصه مزایای کاربری درب های اتوماتیک شیشه ای در آسایشگاه‌‌ها

تا اینجا با مزایای بسیاری از درب های اتوماتیک شیشه ای آشنا شدیم. هنگامی که می‌‌خواهید در مورد نصب این دربها تصمیم بگیرید، به موارد زیر توجه کنید:

  • این درب ها برای پرسنل و پرستاران بسیار مفید هستند. هنگام جا به جایی بیماران و یا بسته‌‌های بزرگ ملحفه و دارو، به کمک ایشان می‌‌آیند.
  • درب های معمولی و غیراتوماتیک پتانسیل برخورد و حادثه را در خود دارند. دربهای اتوماتیک با توجه به نوع طراحی آنها، در برابر وزش شدید باد به صورت ناگهانی بسته نمی‌‌شوند و در اثر استفاده‌‌ی مداوم به سر و صدا نمی‌‌افتند.
  • زنگ خطر و سیستم ضد سرقت را به آنها متصل کنید تا در ساعات مختلف شبانه روز از امنیت محل اطمینان حاصل نمایید.
  • درب های اتوماتیک شیشه ای به زیبایی ساختمان شما نیز کمک می‌‌کنند. می‌‌توانید آنها را متناسب دکوراسیون خود سفارش دهید.
  • از ویژگی عایق بودن آنها بهره ببرید و در هزینه‌‌های انرژی خود صرفه‌‌جویی نمایید.
  • نگران قطع شدن برق نباشید و باتری‌‌های پشتیبان را حتماً سفارش دهید.

 

کارشناسان «گروه صنعتی آکام» آماده‌‌ی ارائه‌‌ی مشاوره برای نصب درب های اتوماتیک شیشه ای مناسب و با کیفیت در مراکز نگهداری از بیماران و سالمندان می‌‌باشند. علاوه بر آن، در صورتی که از بیمار یا سالمندی در منزل مراقبت می‌‌کنید، با ما تماس بگیرید تا پیشنهادی مناسب و کاربردی برای تسهیل مراقبت از او برایتان داشته باشیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید

میانگین رضایت کاربران / ۵. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، پوزش می‌طلبیم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شبکه های اجتماعی
نکات مدیریتی
پر بازدیدترین مقالات
مقالات اخیر
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x